Jesteś na stronie:
Powrót na stronę główną > Serwis prasowy > Wiadomości
Castellano   Català   English
Layetana Projekty Architektura Produkty Praca Powrót na stronę główną Sugerencias Contacto Kontakt Mapa strony internetowej
    Nasza firma    Nasze marki     Serwis prasowy



Wiadomości
Wycinki prasowe
Teczka prasowa
Zdjęcia projeków
Nasze marki




Październik, 2006 r.
   

Trzy nagrody dla Torre Agbar

Wieżowiec Torre Agbar zdobył przyznawane przez Urban Land Institute nagrody Awards for Excellence 2006, zarówno w europejskiej edycji konkursu (w czerwcu tego roku w Mediolanie), jak i w edycji światowej, która miała miejsce 19 października w Denver w Colorado (Stany Zjednoczone).

W Mediolanie, oprócz Torre Agbar, laureatami głównych nagród zostały cztery inne europejskie projekty. Spośród dwudziestu siedmiu projektów zgłoszonych przez 12 krajów wyłoniono dziewięciu finalistów. Ogłoszenie listy pięciu nagrodzonych projektów nastąpiło podczas konferencji Spring Conference ULI Europe, która odbyła się 23 maja.

Projekty wyróżnione w Europie:

Faci clic per ampliar   Faci clic per ampliar   Faci clic per ampliar   Faci clic per ampliar
New Milan Fair Complex,
Mediolan, Włochy
  Potsdamer Platz Arkaden,
Berlin, Niemcy
  Tour CBX,
Paryż la Défense, Francja
  Muziekgebouw aan 't IJ,
Amsterdam, Holandia

Awards for Excellence to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych w budownictwie. Od momentu ustanowienia nagród, w 1979 r., są one wyrazem uznania dla przedsięwzięć architektonicznych, w które maksymalnie wykorzystują przestrzeń i są nie tylko integralnie związane z otoczeniem, ale również wnoszą nową jakość w życie miasta i jego mieszkańców.

Nagrody Awards for Excellence przyznawane są w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Zwycięzcy tych trzech edycji rywalizowali w Denver o zdobycie nagród Global Awards for Excellence 2006. Wieżowiec Torre Agbar - jako jeden z laureatów konkursu w Mediolanie - także kandydował do tego światowego wyróżnienia. Ostatecznie dostał jedną z pięciu głównych nagród w finale konkursu.

Projekty wyróżnione w edycji światowej:

Faci clic per ampliar   Faci clic per ampliar   Faci clic per ampliar   Faci clic per ampliar
New Milan Fair Complex,
Mediolan, Włochy
  The Presidio Trust Management Plan, San Francisco, USA   Prudential Center Redevelopment, Boston, USA   Singapore Conservation Programme, Singapur

Wieżowiec Torre Agbar otrzymał nagrody European and Global Awards for Excellence 2006 w następujących kategoriach:
- za projekt
- za rolę, jaką odegrał w rozwoju nowej dzielnicy 22@ w Barcelonie
- za efektywne wykorzystanie powierzchni
- za dostosowanie projektu do oczekiwań mieszkańców oraz do środowiska naturalnego
- za finansowy sukces projektu

The International Highrise Award (Międzynarodowa Nagroda Budownictwa Wysokościowego)


Wieżowiec Torre Agbar uzyskał także inne prestiżowe wyróżnienie, The International Highrise Award, przyznawane od 2004 r. przez Deutsches Architektur Museum (DAM), władze miejskie Frankfurtu nad Menem oraz Dekabank.

The International Highrise Award ufundowano w celu wyróżnienia wysokich budynków, bo zdaniem fundatorów, to właśnie takie projekty stanowią największe wyzwanie, a ich budowa daje doskonałą sposobność do zastosowania nowatorskich rozwiązań technologicznych i architektonicznych. Dzięki temu wyróżnieniu, wieżowiec Torre Agbar będzie stanowił główny temat wystawy High Society, która odbędzie się w siedzibie Deutsches Architektur Museum w listopadzie tego roku.

Zwycięzcy dwóch poprzednich edycji konkursu to:

Faci clic per ampliar   Faci clic per ampliar   Faci clic per ampliar   Faci clic per ampliar
De Hoftoren (2004) ,
Haga, Holandia


  Stadion Olimpijski (2005),
Berlin, Niemcy
       


 
Wróć




© 2005 Layetana Developments